Жорсткі диски

Напрямні компоненти ПК
Комп'ютери - це дуже складні машини, які можуть функціонувати лише завдяки взаємодії різних компонентів.  Для збірки ПК потрібен великий досвід.  Що потрібно знати точно, якщо ви хочете зібрати дешевий ПК?  Які компоненти важливі?

Компоненти ПК з першого погляду
Робочий комп'ютер зазвичай включає в себе блок живлення, материнську плату, процесор (ЦП), оперативну пам'ять (ОЗУ), один або кілька жорстких дисків і відеоадаптер.  Жорсткі диски SSD, різні контролери, звукові карти та компоненти охолодження і моддинга також є компонентами комп'ютера, але не впливають на загальну функціональність.  Всі компоненти встановлені в корпусі і з'єднані між собою.  Часто різні компоненти взаємодіють безпосередньо один з одним, тому вони не завжди сумісні один з одним.  Тому важливо точно знати, які частини встановлені в комп'ютері.  Материнська плата є центральним компонентом ПК.  Він контролює і направляє всі потоки даних у відповідні пункти призначення.  На ньому є слоти для всіх важливих компонентів.  Для невеликих і більш компактних комп'ютерів використовуються материнські плати, в які вже інтегровані графічний, звуковий і мережевий чіп, який потім називають вбудованим.

Основні компоненти ПК
Безпосередньо на материнській платі знаходиться слот для основного процесора (CPU), який представляє собою обчислювальний блок комп'ютера.  Тут арифметичні операції виконуються для обробки даних з різних джерел.  Сучасні процесори мають кілька обчислювальних ядер, які можуть виконувати обчислювальні процеси незалежно один від одного і, отже, є більш потужними.  Процесор активно звертається до основної пам'яті, основна пам'ять також встановлена ​​на материнській платі.  Містить дані програм і програмних частин, які повинні бути виконані.  Чим могутніше і більше ОЗУ, тим вища загальна обчислювальна потужність ПК.

Оскільки для комп'ютерів потрібна операційна система, необхідний жорсткий диск.  При цьому всі інші дані зберігаються на додаток до операційної системи.  Подальшим розвитком звичайного жорсткого диска є жорсткий диск SSD (Solid State Drive).  Це більш ефективний і надійний, ніж традиційний жорсткий диск, але і більш дорогий.

Іншим важливим компонентом є блок живлення.  Він постачає всі компоненти електрикою і забезпечує необхідну вентиляцію.  Необхідна потужність сильно залежить від інших вбудованих компонентів комп'ютера.  Щоб стати на перешкоді всім цим компонентам, необхідний корпус.  Розмір і форма залежать від передбачуваного використання.  Якщо ви хочете встановити більше компонентів в систему пізніше, має сенс використовувати велику вежу, тоді як міні і Microtower для систем, які більше не підлягають заміні, досить.

Вторинні компоненти ПК
На додаток до основних компонентів, без яких комп'ютер не може працювати, існують додаткові компоненти, які можуть доповнювати або оптимізувати комп'ютер.  Для доповнення різних інтерфейсів необхідна плата контролера.  Наприклад, комп'ютер можна розширити додатковими портами USB або підключеннями жорсткого диска (SATA).  Контролер керує передачею даних.  Хоча зазвичай вже присутній на материнській платі, в комп'ютер може бути вбудована додаткова звукова карта, яка, як правило, більш потужна, ніж вбудовані рішення.  Звукова карта особливо корисна, якщо ви хочете підключити зовнішні динаміки або працювати з музичними програмами.

Чим більше компонентів в комп'ютері, тим більше виділяється тепла.  У довгостроковій перспективі це може завдати величезної шкоди комп'ютеру.  Засіб обіцяють так звані елементи охолодження і моддинга.  Вони охолоджують окремі компоненти, покращують потік повітря або оптимізують управління вентиляторами.  В якості опції до звичайних систем повітряного охолодження також можуть бути встановлені системи водяного охолодження.  Вони більш ефективні, але не такі дешеві за ціною, як повітряне охолодження.  Охолодження і моддінг не тільки покращує охолодження, але і надає ПК індивідуальний вид.