Акустична система Triangle Signature THETA black
а при замовленні на суму понад 4000 грн. доставка безкоштовно!
Безготівковій розрахунок
Полкова акустика Triangle THETA
Французька Triangle давно і не без успіху прокладає собі шлях до серця досвідчених меломанів. Ще один крок у цьому напрямку — випуск АС серії Signature, у яких фірма реалізувала весь свій тридцятирічний досвід. У поличних моніторах Theta найяскравіше мають проявитися переваги фірмового твітера з рупорним оформленням.
Річ красива, витончена і практично ідеальна за виконанням — ось що можна сказати, коли ставить ці блискучі лаком монітори на стійки. Виготовляють їх на фабриці в Суасоні, де кожен примірник проходить ретельний контроль. Корпуси з криволінійними стінками, як тепер прийнято робити для мінімізації внутрішніх резонансів, виконані з семишарового сендвіча MDF і вкриті десятьма шарами лаку. На відміну від моделей Signature у Theta порт фазоінвертора не розділений горизонтальною перегородкою, а має традиційну конструкцію. При відносно невеликій площі дифузора в розподілі повітряного потоку немає особливого сенсу, та й добротність акустичного оформлення виходить вищою.
Акустика допускає роздільне підключення смугами. Робочий діапазон ділиться в області 2,7 кГц, але фільтрами якого порядку документації не вказується. З особливостей відзначу внутрішнє проведення американськими кабелями Kimber Kable. 16-сантиметровий мідбас теж непростий — легкий дифузор із целюлози з мініатюрним загостреним центральним ковпачком має антирезонансне покриття. У нього довгохідний гумовий підвіс та литий кошик, що сприяє ефективному охолодженню звукової котушки. Головка встановлена угорі, ближче до рупора для більшої когерентності випромінювання. Твітер — TZ2500, найдосконаліший високочастотний випромінювач серед Triangle, що випускаються.
Скільки вже копій зламано з приводу твітерів подібної конструкції — з литим алюмінієвим розтрубом і фазовирівнюючою центральною кулею, в яких внутрішній жорсткий випромінювач узгоджений спереду рупорним хвилеводом, а ззаду задемпфований пружністю повітря в ретельно розрахованій камері. Такі ВЧ-головки відрізняються, як правило, високою ефективністю та відмінними імпульсними характеристиками, але часто вносять легке забарвлення через резонанси, що виникають в оформленні.
Французькі інженери-акустики стільки сил витратили на пошук оптимальної форми центральної "кулі», що підфарбування як таке тепер практично не відчувається. Проте якийсь «сухий» відтінок на металевих дискантах все ж таки є. Не варто вважати це мінусом, оскільки не відчувається втрата гармонійної ясності. А наше слухове сприйняття, як відомо, влаштоване так, що невеликі тональні відхилення мозок сам коригує. Через хвилин 15 — 20 прослуховування перестаєш помічати цю особливість твітерів Triangle.
Зате скільки в них переваг! Всі повітряні складові, все вокальне дихання, сибілянти та шиплячі звуки TZ2500 відтворюють із винятковою чистотою та детальністю. У картині для слухача не залишається загадкових фрагментів. Подібної точності та щирості відтворення позбавлені багато АС порівнянної вартості із звичайними м'яко-купольними пищалками.
Адже Theta, крім відкритого та ясного верхнього регістру, демонструють і надзвичайно багату середину. Монітори в цій смузі звучать рівно, старанно, без слідів будь-якої компресії або тембральної стиснення. Звідси — чисті виразні образи, гармонізоване звучання в області переходу смуг, яке пробирає до мурашок, та наповнений силою мідбас. Перелічені особливості виявляються набагато яскравішими, коли слухаєш не звичайні CD, а музику в HD-форматах.
Хоча нижній регістр динамікою та стрункістю вражає вже не так сильно, я б не схвалив ідею щодо встановлення додаткового сабвуфера. По-перше, Theta, демонструючи швидкісний характер подачі НЧ, водночас досить ефектно дограє найглибший бас. По-друге, з власного досвіду знаю, що до поличної акустики з таким характером буває дуже проблематично підшукати сабвуфер, що добре узгоджується. Шукану надбавку в динаміці по низах отримуєш, а чіткість на вищому басі втрачається безповоротно.
Насамкінець ще одне спостереження — сцени. Коли бачу рупор, відразу собі подумки кажу: «прощай, сцена». Але у Signature Theta навіть за мого упередженого, можливо, ставлення до такого оформлення я не знайшов, до чого причепитися. З недоліків — лише ледь уловима прив'язка флангових образів до пищалкам. В іншому простір побудований ідеально — і образи на передньому плані знаходяться на своїх місцях, і другі-треті плани читаються легко, і природна глибина присутня. Ось тому, коли слухаєш улюблені композиції на цій акустиці, з якоюсь особливою легкістю перемикаєшся з банального аналізу на те, що аудіофіли іноді називають суперстереоефектом. Це коли здається, що ти не просто чуєш та розрізняєш усіх виконавців, а й бачиш їх.
Характеристики:
- Чутливість: 90 дБ/Вт/м
- Опір: номінальний 8 Ом, мінімальний 4,4 Ом
- Підводиться потужність: номінальна до 90 Вт, пікова до 120 Вт
- Відтворюваний діапазон: 45 — 20000 Гц
- При нерівномірності: ±3 дБ
- Габарити: 465 х 233 х 372 мм
- Маса (кожна): 11,55 кг
Відгуки
Будьте першим!