Інтегральний підсилювач NAD D 7050
а при замовленні на суму понад 4000 грн. доставка безкоштовно!
Безготівковій розрахунок
Підсилювач NAD D 7050 - топова модель в сімействі цифрових пристроїв фірми, старший брат підсилювача D 3020 (тест в №11, 2013). На його фасаді крім поворотного регулятора гучності з'явився перемикач входів. В іншому дизайн витриманий в загальному для D-серії стилі: підсилювач можна розмістити горизонтально або поставити на попа, що повинні по достоїнству оцінити бажаючі використовувати його для роботи з комп'ютером.
Лицьова панель плавно перетікає в бічну або верхню (це залежить від способу розміщення) і виконана з глянсового пластика. Крім регуляторів на ній розташовані кнопка включення, виходу на навушники (3,5-мм міні-джек) і двухстрочний дисплей, що відображає назва активного джерела і рівень гучності. Примітно, що інформація на дисплеї автоматично повертається в залежності від горизонтальної або вертикальної орієнтування підсилювача. Поставляються в комплекті «ніжки» приклеюються до тієї стінки апарату, яку ви вважаєте за нижній. Вони не тільки запобігають появі подряпин на корпусі, але і створюють між ним і полицею просвіт, необхідний для нормальної вентиляції.
Задня комутаційна панель заселена досить щільно. Тут знаходяться порти Ethernet і USB A і асинхронний USB B, по парі коаксіальних і оптичних входів цифровий звук, лінійний вихід, що дозволяє використовувати D 7050 в якості Преда або підключати сабвуфер, а також вхід релейного сигналу 12 В, який дає можливість переводити підсилювач в робоче стан або режим Standby при включенні / виключенні іншого пристрою, наприклад, супутникового тюнера. Поруч знаходяться кнопки настройки бездротового з'єднання і повернення до заводських налаштувань.
Замкнутий контур
Підсилювальний тракт заснований на схемі, яка працює в класі D, тобто з високою ефективністю, що дозволило обійтися без громіздких радіаторів і знизити масу до 3,3 кг (для апарату, який видає 50 Вт / кан. (4 Ом) це, погодьтеся, зовсім небагато). Задіяна фірмова технологія Direct Digital, вперше застосована в підсилювачі M2 з High-End-лінійки Masters Series. Щоб знизити рівень спотворень, вона забезпечує обробку сигналу в цифровому вигляді аж до вихідних каскадів. Виходить унікальна схема із замкнутим контуром: вихідний сигнал постійно порівнюється з вхідним, спотворення компенсуються, і результат посилення впритул наближається до ідеального.
В основі ЦАПа - мікросхема 24 біт / 192 кГц; є модуль Wi-Fi. На навушники працює окремий високоякісний підсилювач (з власним регулятором гучності, теж першокласним), здатний розхитати головні телефони будь-якого імпедансу.
Комутаційна панель NAD D 7050, як бачимо, підключення для аналогового джерела немає.
Зауважимо, що D 7050 приблизно в 4 рази менше за обсягом класичного 50-Вт підсилювача, що призвело крім іншого до значного скорочення шляхів сигналу. Розробники стверджують, що для цифрових вузлів це дуже важливо, тому що сприяє підвищенню стійкості роботи. У конструкції застосовуються інтегральні схеми збільшеного розміру, компоненти з поверхневим монтажем і багатошарові друковані плати.
Розмова про функціональні можливості моделі почнемо з головного: підтримуються Bluetooth і AirPlay, так що зв'язати підсилювач по ефіру з iOS / Android-гаджетом не складе труднощів. Втрати при передачі сигналу по ефіру мінімізує кодек аptX. До порту USB A можна під'єднати як флеш-карту, так і док-станцію, скажімо, для iPad, при цьому «планшет» буде заряджатися. Підсилювач здатний функціонувати як UPnP-клієнт, тобто працювати в складі локальної мережі з комп'ютером або NAS-сервером, відтворюючи файли дозволом до 24/192 (зрозуміло, мова йде лише про РСМ-сигналі).
Гармонізує це
Керувати апаратом можна з фасаду або мініатюрного пульта дистанційного керування, однак ми настійно рекомендуємо для цієї мети iOS або Android-смартфон з додатком «NAD D 7050» (iTunes, Google Play). Воно не тільки перетворить гаджет в пульт дистанційного керування підсилювачем, але і дасть доступ додатковим корисним функціям. Зокрема, додаток дозволить зробити з лінійного виходу сабвуферний і навіть виставити потрібну частоту зрізу (40-200 Гц з точністю до 10 Гц), а також перевести підсилювач в режим Auto Shutoff (відключення після 30-хвилинного відсутності на входах корисного сигналу) або Power Save (за рахунок незначного зниження вихідної потужності досягається відчутна економія електроенергії).
Скріншоти iOS-додатку «NAD D 7050»
Мабуть, найцікавіша функція, яка доступна через «NAD D 7050», носить назву Perfect Pitch (щось на зразок «ідеальний слух») і дає можливість точно налаштувати підсилювач на роботу з акустичними системами фірми PSB - полочнікі Imagine Mini або напольниками Imagine T . Вибір аж ніяк не випадковий: PSB і NAD входять в один холдинг, а головний інженер PSB Пол Бартон спеціально оптимізував характеристики згаданих вище АС для найбільш гармонійної роботи з D 7050.
Розкачати напольниками
Проте наші експерти, розуміючи, що підсилювач повинен бути універсальним (в іншому випадку він перетвориться в головний пристрій музичного центру), вважали за краще тестувати D 7050 з гучномовцями іншого виробника. І що ж? Ця коробочка перевершила наші очікування! Потужність, виміряна за навантаженням 8 Ом, досягала 33 Вт / кан., А коефіцієнт демпфірування склав 63 од. Значить, заявлена в додатку D 7050 app можливість гармонійної роботи з Imagine T не є рекламним трюком - апарат справді здатний розгойдати підлогову акустику. Тугі редакційні 3-полоснікі виявилися йому не під силу, але 2-смугові напольниками чутливістю близько 89 дБ він змусив показати все, на що вони здатні.
Було важко повірити, що 50-Вт цифровик здатний створити настільки насичену і стабільну звукову сцену. Можливо, їй трохи не вистачало ширини, зате фокусування образів виявилася практично бездоганною. Працюючи з файлами високого дозволу, підсилювач опинявся досить вправним, щоб продемонструвати їх перевага над CD-треками. І навпаки, при відтворенні МР3-записів він не прагнув випнути недоліки аудіокомпресії. Коротше кажучи, музику в його виконанні хотілося слухати. Схоже, фірма NAD всерйоз претендує на роль законодавця мод в області цифрового посилення.
Параметри:
Вихідна потужність (4 Ом), Вт: 2х50
Клас посилення: D
Аудіовходи / виходи:
лінійні стерео: - / +
коаксіальний: 2 / -
оптичний: 2 / -
Порт USB: А + В
Ethernet: +
Релейний вхід / вихід 12 В: +/-
Кріплення акустики: гвинт.
Маса, кг / габарити, мм: 3,3 / 235х70х275
Потужність / Standby, Вт: 50 / 0,5
Читання файлів: 24/192 +
Підтримка AirPlay: +
Можливість перетворити лінійний вихід в сабвуферний: +
Діапазон регулювання частоти зрізу / крок, Гц: 4-200 / 10
Еквалізація для колонок PSB: +
Управління: пульт ДУ
Можливість управління з iOS- / Android-пристрої: + / +